EVA KAĞIDINDAN BAYKUŞ ŞEKLİNDE SAAT YAPIMI

eva-kagidinda-baykus-saat-yapimi

Bu aralar okulda hocaların evde kartondan yada herhangi bir meteryalden yapılmasını istedikleri saati yapmak istiyor fakat saati nasıl neden yapıcağınıza karar veremediyseniz buyrun hoş,güzel bir eva kağıdından yapılan saat.Bu etkinlik için neler kullanmışlar ve biz bu malzemelere alternnatif olarak neler kullanabiliriz göz atalım.En başlıca malzeme Eva kağıdı , Biz bunun yerine renkli kartonlar kullanabiliriz. Ama benim tavsiyem eva kağıt kullanmanız çok daha güzel ve canlı olur. Yalancı oyuncak gözü bunuda kırtasiyelerden paketler halinde satılıyor 50 kuruş 1 tl lik paketlerde. Saatin gerçek olmasını istiyorsanız ucuz bir masa saatindende faydalanabilirsiniz.

eva-kagidinda-baykus-saat-yapimi
eva-kagidinda-baykus-saat-yapimi

eva-kagidinda-baykus-saat-yapimi-1  eva-kagidinda-baykus-saat-yapimi-2

Baykuşun kesilişi ve parçaların oluşumu
eva-kagidinda-baykus-saat-yapimi-3
Eğer bir ilkokul öğrencisi için ödev olrak yapılacaksa bu beyaz kısıma kalemle rakamları çizin mavi karton yada eva kağıdındanda akrep ve yelkovanı kesip raptiye yada bir küpenin klipsisi ile tutturunuz. Baykuşun ayakta durabilmesi için arkasına destek yapabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. KARTONDAN SAAT YAPILIŞI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*