EV YAPIMI GAZOZLU JELİBONLU BUZLU DONDURMA TARİFİ

gazozlu-jelibonlu-ev-yapimi-buzlu-dondurma-fikri

Yaz geldi artık hasta olmaktan korkmadan Dondurma yiyebiliriz, tabi çocuklarımızın bitmek tükenmek bilmeyen Dondurma istekleri ile baş etmek zorunda kalacağımız gerçeğini unutmamak gerekiyor.

Çocukların çok seveceği Ev Yapımı Gazozlu Jelibonlu Buzlu Dondurma yapmak ister misiniz? Yapımı ne kadar kolay Resimlere bakıp sizlerde görebilirsiniz.

Resimde Buzdolapları için satılan buz kalıplarından kullanmışlar fakat üzülmeyen her şeyin bir çözümü var elbette. Danino ve Danone gibi çocukların sevdiği yiyeceklerin küçük kaplarını kullanabiliriz.

Danino kabının içine Jelibonları koyduktan sonra Dondurma çubuğu koyun ortasına. Tabi buradaki resimde Sprite Gazoz kullanılmış ama biz onun yerine de meyveli Gazoz,Meyve suları, Coca Cola gibi içecekler ile de yapabiliriz.

Evde Nasıl Dondurma Yapılır diye soran okuyucularıma Tarifini verdiğim ve çok beğenilen bol vitaminli,lezzetli Meyveli Ev Yapımı Kolay Dondurma tarifini mutlaka görmelisiniz.

Yine Ev de Dondurma yapmak isteyenler için çok güzel ve Pratik Nutellalı Dondurma Tarifi sevilen Kolay Dondurma tariflerinden.

Benim evimde çocuklarıma yaptığım Dondurma tariflerim den bir tanesi de bildiğimiz Kremşantiyi mikserle üzerindeki tarife uygun olarak sütle iyice çırpıp 1 saat kadar sertleşip soğuncaya kadar buzlukta bekletiyorum.

İnanın tadı aynı Kaymaklı Dondurmaya benziyor. Tabi içine biraz vanilya,damla sakızı,kaymak vs koyduğumuz da çok daha lezzetli olabilir.

gazozlu-jelibonlu-ev-yapimi-buzlu-dondurma-fikri
gazozlu-jelibonlu-ev-yapimi-buzlu-dondurma-fikri
About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

3 Comments on EV YAPIMI GAZOZLU JELİBONLU BUZLU DONDURMA TARİFİ

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. VİTAMİNLİ KİVİLİ PORTAKALLI EV YAPIMI DONDURMA TARİFİ YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*