en-guzel-tatli-tarifleri-ve-sirlari

En Güzel Tatlı Tarifleri ve Sırları

En Güzel Tatlı Tarifleri ve Sırları

Tatlılarının hemen hemen hepsi hamurdan yapılıp üzerine piştikten sonra şerbet kaynatılıp dökülmesiyle oluşmaktadır. Tatlı tarifleri verilirken genellikle tatlıların büyüklükler genellikle ceviz büyüklüğünde ya da biraz daha küçük olarak verilmektedir.

Tatlının iyi kabarması ve şerbetini iyi çekmiş olması resimli tatlı tarifleri sayesinde de hazırlanması ve acemi ev hanımları ve acemi aşçılarının harika tatlılar yapasına yardımcı olacaktır. Tatlılar dilim dilim yapıldığı gibi bütün olarak hazırlanıp şerbet döküldükten sonra dilim dilim kesilerek servis de edilmektedir. Tatlıların üzeri servisinde fındık, antep fıstığı veya Hindistan cevizi ile de süslenerek servis edilmesi mümkündür. Tatlıları sevisinde görsellik tatlıyı yapan kişinin arzusuna göre süslenebilir aslında.

Tatlılarla ilişkin birçok tatlı tarifi internet sitelerinde dergilerde bulunsa bile aslında tatlı tarifleri 2 anan malzeme hepsinde aynıdır. Ana malzeme olarak un su ve şerbet tüm tatlı tariflerinde olmazsa olmazlarındandır. Un tüm tatlı tariflerinde çerisine çeşitli malzemeler katarak şekiller verilip 180 derece fırında pişirilmektedir.

en-guzel-tatli-tarifleri-ve-sirlari
en-guzel-tatli-tarifleri-ve-sirlari

Şerbet ise pişen tatlının üzerine su ile şekerin karışımı ile oluşarak soğuttuktan sonra tatlının üzerinde dökülen tatlı sıvıdır. Bu malzemeler neredeyse tüm tatlılarda olması gereken malzemelerdir. En güzel tatlı tariflerini bulabileceğiniz tatlı tariflerini yemek tarifleri internet sitesi üzerinden olayca bulabilirsiniz. Bu site üzerinden tatlı nasıl yapılır? Nasıl servis edilir püf noktaları gibi tatlı yapımındaki tüm aşamaları ince ayrıntıları ile erip bitiminden sonra görsel ş resimlerini de sunmaktadır.

Tatlı tariflerini yaparken tariflerinin ölçülerini birebir alınarak birebir ölçü ile yapılması gerekmektedir. Örnek verilecek olursa bir tatlı tarifinin içerisine bir tatlı kaşığı karbonat deniliyorsa kafamıza göre hareket edip ya da daha iyi olur düşüncesi bir tatlı kaşığından fazla karbonat atmak ya da bir tatlı kaşığından az karbonat atmak tatlımızın ziyan olmasına neden olacaktır. Çünkü karbonatı çok atmamız durumunda Karbonat tatlımıza acı tat verebilir ya da çok fazla kabarttığı için çok fazla kabarır. Çok fazla kabaran tatlı şerbet döküldüğünde şerbet içine çekerek iki katı kadar kabarır. Bu durumda tatlımıza görsel olarak güzel durdurmaz. Üstelik kalın tatlının lezzetine o kadar güzel olmaz. Eğer karbonatı bir tatlı kaşığında az atmamızı durumunda ise tatlımız kabarmaz ve piştiğinde şerbeti iyi çekmez ve sert hamurumsu bir tat alır.

Kısacası anlatmak gerekişe tatlı yapımında malzeme ölçüsünün birebir olması tatlının lezzeti açısından çok önemlidir Bu kural tatlıda olan tüm malzemeler için geçerlidir. Tatlı yapımında dikkat edilesi gereken bir diğer önemli nokta hamurunun kulak memesi kıvamında yumuşak olması gerekmektedir. Bu husus bir porsiyonluk tatlılar için geçerlidir. Örneğin şekerpare, hamın göbeği, dilberdudağı gibi atlılar tek tek ceviz büyüklüğünde yapıldığı için hamurun yumuşak olması çok önemlidir. Hamurun çok fazla yumuşak olası ise şekil vermez ve fırına girdiğinde dağılır kötü bir görüntü ortaya çıkar.

Tatlı için dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir diğeri ise şerbeti. Şerbetinin de şekeri ve suyunun iyi hazırlanmış olması ve iyi kaynaması gerekmektedir. İyi kaynamayan şerbet tatlıya döküldüğünde tatlıya kaynamamış bir su tadı vererek lezzetini kaybettirecektir. Şeker ve su ölçülerini ta birebir olması da çok önemlidir. Çok az şekeri olan şerbet tatlıya tatlı tadını vermediği gibi

çok fazla olan şerbet ise tatlıyı yerken, insanlar yerken kesebilir ve tatlıyı yiyemez tatlıya şerbeti her zaman soğuk tatlı ise soğuk dökülmelidir. Eğer şerbet soğuk dökülürse tatlı hamur olarak kişide soğuk dökülürse şerbet yeteri kadar çekmez. Her zaman tatlı sıcak şerbet soğuk dökülmelidir. Bu noktalara dikkat edilmesi durumunda harika lezzetler çıkarabilirsiniz Şimdiden afiyet olsun.

En kaliteli, En Harika Tatlı tarifleri Şu Adrestedir: http://www.keyifliyemektarifleri.com/tatli-tarifleri

About Admin-Dilek Özatmaca
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*