ELDİVENDEN FARE ÇOCUK OAYUNCAĞI YAPILIŞI


Eldivenle yapılan çocuk oyuncakları, bunlardan bir örnek vermek gerekirse resimlerini ve nasıl yapıldığını detaylı olarak sizlere sunduğum Örgü eldivenden yapılmış oyuncak fare.

Bilek kısmı uzun olan eldiven seçin yada eldivenin iki kat olarak bilek kısmını açın.Uzun bilekli eldiveniniz yoksa bilek kısmından yapılan fare oyuncağın başını bir çorabın bilek kısmından da yapabilirsiniz.

Eldiven farenizi tamamladıktan sonra kurdele,boncuk,giysi,fiyonk vs süslerle süsleyebilirsiniz.

eldivenden-nasil-fare-oyuncak-yapiliyor

  

Eldivendeki baş parmağı,orta parmağı ve yüzük parmağını kesiyoruz.

 
tüm parmakların oluşturduğu kesili alanları resimdeki gibi temiz bir şekilde dikiyoruz.Eldivenin içine elyaf yada pamuk dolduruyoruz.

 

Eldivenin bilek kısmındaki parçayı yada diğer eldivenin bilek kısmınıda kullanabilirsiniz.

 

Burda dikkatli olun resimdeki dikiş tekniğini kullanarak farenin kuılakları olacak kısmı uçları sivri olacak şekilde dikiniz.

 

Şimdi burdada dikkat 1.Resme iyi bakın yan çevirmiş

 

Yan çevirdiğiniz farenin başı olacak parçaynın alt kısmından şekildeki gibi kesip burunun sivri kısmını oluşturcaz.İçine elyaf doldurun.

 

O kısmında resimdeki gibi sivri dikiniz.İlk başta kestiğimiz parmaklardan farenin ellerini ve kuyruğunu oluşturmak için içlerine elyaf doldurun.

 

her tarafını diktiğimiz şirin el yapımı eldivenden fare oyuncağımızı istediğimiz gibi süsleyelim,gözleri için yalancı oyuncak gözü(kırtasiyelerde satılıyor.Düğme,Boncuk vs kullanabilirsiniz.

Kız fare için kulaklarına minik fiyonk kurdeleler dikebilir,güzel bir elbise,şapka,atkı, dikebilirsiniz.

Erkek fare oyuncak içinde fiyonk papyon,tulum,şapka vs dikip çok daha şirin bir hale getirip 4 gözle bitmesini bekleyen , habire konuşup ne zaman bitecek anne diye eteğinizden çekiştiren,Annem benim için oyuıncak dikiyor diye çok mutlu olan evladınıza verin oynasın.

O Mutlu olsun onu seyreden siz ondan dağa mutlu olun.Bu Fırsatı lütfen onada kendinizede verin.Biz anneler değilmiyiz çocuğu için dünyadaki herşeyi yapğabilecek güçte olan,onların mutluluğu için katlanmakta zorluk çektiğimiz hayata onlar için sımsıkı tutunan.

Onların mutluluğunu kendimiz için ödül sanan. Eee ne duruyoruz bakalım evde nerlerde bir eldiven var.

Olmadı en sevdiğimiz eldivenimizi oyuncağı güzel olsun diye fedada ederiz hiç sorun değil:).

Eşimle çocuklarla ilgili her sohbet ettiğimizde o çocuklarının Telif hakkının bende olduğunu :)  5% hisselerinin babalarında 95% hisselerinin anneleri olarak bende olduğunu :) söylediğim eşim bu söylediklerimi hazmedemeyen söylenen eşim ve haylaz yovrularım bu fare oyuncağı sevecektir.

Kızalara süslü etekli,takılı bir kız fare, oğlumada papyonlu,şapkalı,tulumlu bir fare yapmazmıyım yarın:) Haydi size Kolay gelsin:).

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÇORAPTAN NASIL ELDİVEN YAPILIR RESİMLİ ANLATIMLI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*