EL NAKIŞI RESİMLİ ANLATIMLI DİKİŞ TEKNİKLERİ

degisik-nakis-dikis-teknikleri-resimli

Nakışlık el işlerinde henüz nakış işlemeye yeni başlamış olan hanımlarımız için El Nakışı Dikiş Teknikleri Resimli Anlatımları. Nakış gibi el işleri dikkat istediği gibi Nakış işli el işleri çok güzel oluyorlar.

Nakıştan yapılan Çeyizlikler günümüze kadar her zaman çeyiz sandıklarının vazgeçilmezi olmuştur.  Osmanlı Nakışı şablonları el işinde en çok kullanılan şablonlardan dır

Bir çok Nakış tekniği vardır bayanların arasında en çok Kurdele Nakışı işli El işleri favori görünmekte. El Nakışı ve makine Nakışı olarak çok güzel Nakış işlemeleri bulunuyor.

Resimli El Yapımı Nakış Tekniklerinin bir kısmını Resimlerde görmektesiniz. Genelde bayanlar El Nakışı işlerken genelde rahat çalışmak için Kasnak kullanırlar.

En bilinen Balık Sırtı Nakış Tekniği ve Zincir Nakış Tekniği diye biliyorum. Daha önce bir çok Nakış teknikleri ve yapılışları adı altında güzel resimli açıklamalı nakışları sizlere sunmuştum.

Bunların arasında Baklava Dikiş Tekniği en ilgimi çeken dikiş tekniklerinden olmuştur.

Sitemizdeki site içi arama kutusuna Nakış yazarak arama yaptığınız zaman bütün Resimli Anlatımlı Nakış Örnekleri sayfalarımızı ve Nakış Modelleri ile ilgili sayfalarımızı görebilirsiniz.

Nakış işlemeye yeni başlayan Nakış işinde acemi olan bayanlar Basit Nakış Teknikleri  ile başlayabilirler. Brezilya Nakışı Teknikleri Nakış işinde kendini geliştirmiş hanımların tercihi. Fakat onunda Kolay Teknikleri var.

Rokoko nakış tekniği yapımı iğne ile iğneye ip sarma yöntemi ile uygulanır. Deyim yerinde ise burgu, burgu görünür. Tabi ben Nakış işinden pek anlamıyorum bu bildiklerim İnternet’ten öğrendiğim bilgiler.

Nakış işinde iyi olan Usta olan okuyucularım bize yorum bölümünden bildiklerini yazarlarsa çok mutlu oluruz.Sizler için 2014 Yeni Nakış Örnekleri,Güzel Nakış Modelleri sunmaya devam edeceğim.

Bizlerden ne için Nakış işlemek istiyorsanız alttaki yorum bölümünde istekte bulunursanız en kısa sürede sizler için sitemize eklerim.

Sitemizdeki Kurdele İşli Havlu Kenarları ve diğer bölümlerimize yeni Nakış Çalışmaları görebilirsiniz. Hamarat hanımlarımız arzu ederlerse Nakış ve diğer El işlerini sitemizde yayımlayabilirler.

Nakış Nasıl İşlenir Videoları ile sizlere daha çok güzel modellerin videolu anlatımları için bizi Takip ediniz. Alttaki videomuz da aynı zamanda Nakış Teknikleri Video izleyerek öğrenebilir fikir edinebilirsiniz.

degisik-nakis-dikis-teknikleri-resimli
degisik-nakis-dikis-teknikleri-resimli

degisik-nakis-dikis-teknikleri-resimli-2
degisik-nakis-dikis-teknikleri-resimli-3
degisik-nakis-dikis-teknikleri-resimli-4
degisik-nakis-dikis-teknikleri-resimli
degisik-nakis-dikis-teknikleri-resimli-5

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. BONCUKLU EL NAKIŞI RESİMLİ YAPILIŞI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*