EL İŞİ KAĞIDINDAN YARASA YAPILIŞI


Ana okulu ve 1.2. sınıfların el işi ve ince kartonlarla yaptıkları faliyetlerde kullanabilecekleri el işi kağıtlarından yarasa kuşu yapılışı.İsterseniz el işi kağıdı yerine karton kağıtta kullanabilirsiniz.Çocukların eğlenerek keyifle yaptıkları bu faliyetler zaten 1.ana okulu,öncesi ve 1. sınıflarda yaptırılıyordu.Bu seneki 4+4+4+ müfradatında daha çok oyun ve eğitici faliyetlere yer verilecek.Annelerde evde okul öncesi eğitimde çocuklarına bu tarz faliyetleri yaptırabilirler.Bu kağıt yarasaları gece parlayan fosforlu kağıtlarla yaptıklarında çok güzel görünecektir.

el-isi-kagidindan-yarasa-yapimi

 

Bir cd yada tabak yardımı ile daire şeklinde el işi yada karton kağıt kesiniz, kestiğiniz daire şeklindeki yuvarlak kartonu tam ortadan ikiye bölün.3 yarım daire elde ediyoruz.Kanatları ve yarasanın bedeni olacaklar.
 

kartonu önce ikiye katlayın sonrada yarıdan itibaren geriye doğru katlayınız.İki ucu birleştirip sivri bir üçgen şekli elde ediniz.

 

iki yandaki kat ortaya alınıp bedeni oluşturunuz.Diğer kanatları resimdeki gibi kesiniz.

 

1.Resimdeki gibi sağlam bir şekilde yapıştırıp beden ve kanatları birleştiriniz.Kartondan diş ve yalancı oyuncak gözü yapıştırınız.

1 Comment on EL İŞİ KAĞIDINDAN YARASA YAPILIŞI

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*