DUT İPTEN ATKI YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

Sitemiz de Sizler için En Güzel Örgü Modelleri,Lif Modelleri,Danteller,İğne Oyaları,Örgü Videoları,Çocuk Örgüleri,Etamin Örnekleri,Tığ İşi Örgü Modelleri,dut-iple-atki-sal-nasil-orulur
dut-iple-atki-sal-nasil-orulur
Bebek Battaniye modelleri,bebek yelekleri,Örgü Bayan Yelekleri,Yelek Örnekleri,

Örgü Bayan Yelekleri,Yelek Örnekleri,Yelek Modeli YapılışıEl İşleri Bölümünden Ulaşabilirsiniz.

Dut İp-Koza İp-Sosis-İp gibi isimler ile bilinen Dut İple Şal ya da Atkı olarak kullanacağınız Kış için Şkk ve değişik bir Bayan Atkı Modeli yapmak isteyenlere Türkçe Videolu Dut İpten Bayan Atkı Modeli Yapılışı.

1 Yumak Dut ip 5 liraya satılıyor böyle bir  Atkı için ortalama 2 yumak gider diye düşünüyorum. Dut İple Neler Yapılır? Dut İple Örülenler sayfamız da daha öce size örnekleri burada göstermiştim.

Dut İpten Battaniye nasıl örülür? Dut iple yapılan Battaniye Kenar Örgüsü nasıl yapılır? tüm bunları burada bulunan Dut İpten Bebek Battaniyesi Modelin de görebilirsiniz.

Yabancı bir hanımın bulduğu ve burada nasıl uyguladığını göreceğiniz Koza iple değişik Örgü Tekniği olan Tırmıkla Dut İp nasıl örülür? Farklı Örgü Tekniği ile Şal yapımına bakabilirsiniz.

Dut ip Atkı Modeli için her Dut Ponpon arasında tek haraşo örneği yapılmış ancak Dutlar birbirine çok yakın olmasın diyorsanız aralarda 2-3 haraşo örgü yapabilirsiniz.


Sosis İple yapılan Kenar örgü modeli Battaniye modellerinde çok şık oluyor.Burada Sosis İple Örülen modeller arasında bu çalışmayı Resimli anlatımlı olarak bakabilirsiniz.

Genç kızların çok sevdiği Dut İple yapılan Boyunluklar için Boyunluk altında Dut ipler saçak,saçak olacak şekilde kullanılıyor.

Ayrıca Dut ipleri örnek aralarında Ponponlu Örgüler yapabilmek içinde Atkı modelleri,Dut İp Battaniye ve Şallarda sık kullanılıyor.

Dut ip aynı zamanda tığ yardımı ile de yapılıyor ancak Şiş işi Dut İp rnekleri için Tığ kullanmak şart değil.

dut-iple-atki-yapilisi
dut-iple-atki-yapilisi

Dut İpten Atkı Yapılışı

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5228 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*