DİKİŞ TEKNİĞİ İLE İNCİLİ YASTIK DİKME

dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi
dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi

İşte sizlere kendinizin evde dikebileceği İnci ile süslenmiş Dikiş yöntemi ile şık Yastık nasıl dikilir? tekniği. Resimli anlatımla sizde kendinize Saten veya benzeri kumaşlardan Salon Koltuklarına uygun çok güzel İncili Kırlent dikme yöntemi.

Öncelikle burada Saten ya da benzeri bir kumaş kullanmanız gerektiğini belirtmeliyim. Keçe veya Polar ile yapıldığında da çok güzel olur ancak kıvrımlar nasıl durur tam olarak bilmiyorum denemek gerek.

Buradaki Yastık dikilişi değişik dikiş teknikleri ile yapılıyor. Dikişler çapraz olarak veya farklı şekillerde yapılıyor. Ama siz ilk defa yapacaksanız tavsiyem Kare şeklinde dikilen ve Yonca şeklini alan bu teknik ile başlamanızdan yana.

Burada tüm dikiş ve çizme işlemleri kumaş üzerinden yapıldığını hatırlatmak isterim.İsteyenler İnci Boncuk dikmeyebilir veya İnci boncuğun yerine renkli şirin düğmeler veya farklı Boncuklar ile de yapabilirler.

Dekorasyon ve Hobi yazan bölümlere baktığınıza sitemde sizler için paylaştığım daha bir çok farklı kumaş ve teknik ile dikilen Yastık,Kırlent,Minder gibi güzel çalışmaları görebilirsiniz.

Örgü Kırlent dikmek isterseniz size burada paylaştığım Tığ işi  Kar Tanesi Motifli Kırlent örneğini öneririm.

Ya da Ponponlu Kırlent ile çok sevimli ve Dekoratif Kırlentler için buraya bakabilirsiniz. Kırlentlerin bir zaman sonra düzleşip kabarıklığını yitirmemesi için Elyafla nasıl Kabarık Kırlent dikilir? yöntemine buradan bakınız.

Keçe Kırlentler arasından seçtiğim Yatak odası karyola ve baza süslemek için dikilen bu Kırlenti Salonunuzdaki Çekyat,Kanepe ve Koltuklar içinde kullanabilirsiniz.

dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi
dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi

dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi-3
Araları 5 cm olacak kareler çiziniz. Unutmayın çizme ve dikme işlemi kumaşın yüz tarafından yapılıyor
dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi-4
dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi-5
Dikkat dikişe biraz içten başlanır fakat tam köşedeki nokta işaretinden çıkılır
dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi-6
büzme işlemini yaptıktan sonra
dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi-7
4 taraftan dikin
dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi-8
en son boncuk dikin
dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi-9
dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi-10
dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi-1
dikis-teknigi-ile-incili-yastik-dikimi-2

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*