DESENLİ 1 VE 1,5 YAŞINDAKİ BEBEKLERE ANLATIMLI KAZAK TARİFİ

Desenli-cocuk-kazak-orgu-modeli

Örgüde desen seven Annelerin hoşlarına gidebilecek 1 ve 1,5 yaşındaki erkek çocuklarına rahatlıkla olabilecek erkek çocuk örgü kazak modeli.Tabi sadece erkek bebekler için değil değişik renk örgü iplerini kullanarak çok şirin kız bebek kazağıda olabilir.Anlatımlı ve açıklamalı örgü tariflerimiz için menülerimize göz atabilirsiniz.

Desenli-cocuk-kazak-orgu-modeli

Elişi desenli bebek kazak modeli

Modelin Yapılışı
ARKA :
70 ilmek başlanır, diagramdaki renk sıralamasıyla düz örülür. Beden boyu 22 cm de kol evi için yanlardan 3+2+1 ilmek kesilir. 15 cm daha örülerek arka yaka için ilmekler ortalanarak 12 ilmek kesilir. Omuzlarda kalan 24?er ilmek 3 kademede kesilerek bitirilir.

ÖN :
70 ilmek başlanır, diagramdaki renk sıralamasıyla düz örülür. Beden boyu 22 cm de kol evi için yanlardan 3+2+1 ilmek kesilir. 11 cm daha örülerek ön yaka için ilmekler ortalanarak 8 ilmek, yanlarından 2?şer ilmek kesilir. Kol evi uzunluğu 15 cm e tamamlanarak omuzlarda kalan 24?er ilmek 3 kademede kesilerek bitirilir.

KOL :
36 ilmek başlanır, her 3 cm de bir 1?er ilmek artışla 60 ilmeğe ulaşılır, kol boyu 25 cm de kol evi için yanlardan 3+2+1 ilmek kesilir. Daha sonra her sırada 1?er ilmek ve tepede kalan 8 ilmek kesilerek bitirilir.

YAKA :
Yaka kenarından şişe 60 ilmek toplanarak 3 cm diagramdaki renk sıralamasıyla haroşa örülüp bitirilir.
Kazak dikildikten sonra, diagramdaki şekiller iğne ile işlenir.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Comment on DESENLİ 1 VE 1,5 YAŞINDAKİ BEBEKLERE ANLATIMLI KAZAK TARİFİ

  1. tarifiniz güzel..yün kalınlığı, şiş numarası ve desen şeması olsa idi,fazla deneyimleri olmayanlar için daha doyurucu olurdu diye düşünüyorum..Yinede teşekkürlerr

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*