DEKORATİF AMAÇLI KUMAŞ ÇİÇEK YAPILIŞIDekoratif amaçla yapılan kumaş çiçekler oldukça şık görünüyor.Resimlerde görmüş olduğunuz çiçekleri bir avize dekoru için kullanmışlar.Sizlerde istediğiniz gibi toka,kırlent süsü,çocukların kıyafetlerine,çantanıza,örtülerinize,şirin mutfak perdelerine,masa örtüşü köşelerine vs vs kullanabilirsiniz.Buyrun hep birlikte nasıl yapmışlar inceleyelim.

kumasla-cicek-yapilislari

 

Öncelikle bardak ağzı büyüklüğünde kumaş parçaları kesiniz. Yuvarlak kestiğiniz bu kumaşı önce ikiye sonra dörde katlayınız.

 

kumaşın düngün köşeleri yukarıda kalıcak şekilde teyelleyiniz.

 

Bu şekilde 5 adet çiçek yaprağı kesin ve dikiniz.Bakın isterseniz dikmaden önce çok az birşey yaprakların içine elyaf koyarsanız puf bir görünümü olur çok daha şık olur bence.Ortadaki kumaştan yapılan düğmeye gelince plastik sert bir cisimle yada düğmeye bir parça kumaş kaplayarak elde edebilir yada farklı düğmeler kullanabilirsiniz.

 

resimde slikon tabancası kullanarak yapıştırma işlemi yapılmış.

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5066 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*