ÇİÇEK MOTİFLERLE TIĞ İŞİ KARE BATTANİYE MOTİF ÖRNEĞİ

Tığ İşi Çiçekli Battaniye Motif Örneği

Bebek Battaniyesi, diz örtüsü ya da evinizin dekorasyonunda farklı alanlarda kullanabileceğiniz tığ işi motif örgülü şık bir örnek arıyorsanız resimli anlatımlı olarak paylaştığımız bu güzel tığla örülen örneğe bakmalısınız.

Ortası yuvarlak çiçekli Kare tığla örgü Motif  örneği çevresi üçlü trabzanlar ile örülüyor. Sizlerin de gördüğü gibi çok şık bir motif olmasına rağmen örmesi oldukça kolay.

Motiflerin ortalarındaki çiçekleri değişik renk ipler ile ördüğünüz de en alttaki resimde gördüğünüz gibi çok güzel oluyor. Sitemizde sizler için açıklamalı bir çok tığ kullanarak örülmüş değişik motifler var.

Yuvarlak , Kare Altıgen, Üçgen örgü motifler kadar Örme çiçek motifleri de bir çok el işinizde işinize yarayacaktır.

cicek-motiflerle-tig-isi-kare-motifli-battaniye
cicek-motiflerle-tig-isi-kare-motifli-battaniye

cicek-motiflerle-tig-isi-kare-motifli-battaniye-1
on adet zincir çekiniz. Çevresini tığın üzerine ip sarmadan zincirlere tığı batırarak örünüz. İkinci sırada 3 zincir çekiniz ve 3 trabzan örünüz. Aralarına bir zencir çekiniz.
cicek-motiflerle-tig-isi-kare-motifli-battaniye-2
Üçüncü sırada köşe olacak bölüme deliğin içine üç trabzan 2 zincir ve yine üç trabzan örünüz. Her trabzan arasındaki boşluklara üçlü trabzanlar yapıyorsunuz ama köşelere arasında 2 zincir olan toplam 6 trabzan örünüz.
cicek-motiflerle-tig-isi-kare-motifli-battaniye-3
Yine aynı şekilde boşlukları üçlü trabzanlar ile doldururken köşelere arasında 2 zincir çekilmiş üçlü iki adet trabzan öreceksiniz.
cicek-motiflerle-tig-isi-kare-motifli-battaniye-4
Motifin bitmiş şekli
cicek-motiflerle-tig-isi-kare-motifli-battaniye
Motifin birleştirilmiş Bebek Battaniyesi modeli.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 Comments on ÇİÇEK MOTİFLERLE TIĞ İŞİ KARE BATTANİYE MOTİF ÖRNEĞİ

    • Hande hanımcım benim ördüğüm bir Battaniye değil alıntıdır bu sebeple yardımcı olamayacağım ,üzgünüm.

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*


Shares