ÇEKİK GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR

Kedi Makyajı

ÇEKİK GÖZ MAKYAJI

Kedi makyajı yapmak istiyorsanız siyah tondaki makyaj malzemelerini kullanmanız gerekir. Tek tek kedi makyajını inceleyelim.


En önce fondöteni uygulamanız gerekiyor. pudrayı vs daha sonra uygulamanız gerekiyor.

Siyah göz kalemini alarak göz kapağınızın üst kısmına iç taraftan dış tarafa doğru bir adet çizgi çizin.

Bir fırça ile koyu renkli farınızın çizdiğiniz çizginizin üstüne sürün. Özellikle burada kenarlara taşırmamalısınız. Çünkü taşırılan her makyaj göze çirkin gelir. Bunun yanında akan makyajlarda aynı şekilde göze ters geliyor.

Fırça şeklini almış likit olan kalemi kirpiklerinizin üst tarafına yerleştirin. İşte bu çizgileri istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Bu sizin zevkinizle alakalı bir durumdur bunun yanında bu çizgilerin inceliğine özen gösterin. Yani iç kısmı ince olmalıdır.

Kenar tarafları düzeltmek için yapmanız gereken şeyse far kullanmak olacaktır.

Far ve kalemi bir arada karıştırıp gözlerinizin kenar kısımlarına uygulayabilirsiniz. Bunu yaparken dışa doğru çekin. Bundan sonraki adım ise gözlerinizin altında beyaz yada açık renkli parlatıcı sürmek olacak. Ancak bunu yaparken abartıdan kaçının.

Kaşlarınızı daha keskinleştirmek için ve kıvrımları daha belirginleştirmek için kalem kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Bundan sonra kaşlarınıza rimel sürerek bu işlemi tamamlamış olursunuz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*