Perşembe , 24 Nisan 2014

BİLGİSAYARA VİRÜS GİRERSE NE YAPMALIYIZ

Bilgisayar virüsleri son zamanlarda oldukça artmış durumda. Virüs ve trojan olarak iki türe ayrılabilecek bu zararlılar bilgisayarınızda işletim sistemini yavaşlatabiliyor, tamamen kullanılamaz hale getirebiliyor veya kişisel bilgilerinizi başkalarına verebiliyor.

Bilgisayar virüslerinden nasıl korunur sorusuna verilebilecek en iyi cevap kaliteli bir antivirüs programı edinmek olacaktır.

Norton, Mcaffee,Kaspersky gibi b u iş üstüne uzmanlaşmış firmaların antivirüs programlarını ücretli olarak alabilir ve aldığınız süre boyunca kullanabilirsiniz.

pcvirüsü 400x244 BİLGİSAYARA VİRÜS GİRERSE NE YAPMALIYIZ

Pc Virüsü

Paralı antivirüs programları virüslere karşı daha iyi ve hızlı koruma sağlarlar. Bunun temel nedeni bu tip firmaların güvenlik için binlerce mühendis çalıştırmaları, dünyanın en büyük şirketlerine de güvenlik hizmeti vermelidir.

Bu tip ücretli programların 30 günlük deneme sürümleri firmanın internet sitesinden ücretsiz verilir. Bu tip bir deneme süreci sonrası programı alıp almamaya karar verebilirsiniz.

Ancak antivirüs programına bütçe ayırmak istemiyorsanız ücretsiz antivirüs programlarını da deneyebilirsiniz.

AntiVir PersonalEdition Classic, avast! 4 Home, AVG Anti-Virus Free gibi programları ücretsiz olarak koruyabilirsiniz. Bu tip programların ücretli sürümleri de mevcuttur ancak eğer sizin için basit koruma yeterli ise ücretli sürüme ihtiyacınız yok demektir.

Bunun dışında virüslerden ve trojanlardan korunmak için sizin de dikkatli olmanız şarttır.

Hiçbir antivirüs programı tüm virüsleri bulup sizi bu virüslerden koruyacağını taahhüt etmez. Sizin de girdiğiniz sitelere, indirdiğiniz dosyalara dikkat etmeniz gerekir.

Antivirüs programları usb bellek korumasına da sahiptir. Ancak usb bellekten bulaşan her virüsü bulamayabilirler.

Bu nedenle tehlikeli yerlerden veri alıp bilgisayarınıza kopyalamamanız gerekir. İşleminizi gerçekleştirdikten sonra usb belleğinizi formatlamanız da virüslerden korunmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer virüsler bilgisayarınızı çok yavaşlattıysa veya kullanılamaz hale getirdiyse format atmaya mecbur hale gelebilirsiniz.

Format attıktan sonra işletim sisteminiz yeniden kurulduğunda ilk iş olarak antivirüs programınızı kurar ve güncellemesini yaparsanız bilgisayarınız ilk andan itibaren virüslere ve trojanlara karşı korunmuş olur.

Paylaşmak İstermisin?
facebook BİLGİSAYARA VİRÜS GİRERSE NE YAPMALIYIZlinkedin BİLGİSAYARA VİRÜS GİRERSE NE YAPMALIYIZpinterest BİLGİSAYARA VİRÜS GİRERSE NE YAPMALIYIZreddit BİLGİSAYARA VİRÜS GİRERSE NE YAPMALIYIZdiggit BİLGİSAYARA VİRÜS GİRERSE NE YAPMALIYIZstumbleupon BİLGİSAYARA VİRÜS GİRERSE NE YAPMALIYIZtwitter BİLGİSAYARA VİRÜS GİRERSE NE YAPMALIYIZgoogle BİLGİSAYARA VİRÜS GİRERSE NE YAPMALIYIZtumblr BİLGİSAYARA VİRÜS GİRERSE NE YAPMALIYIZ

Hakkında Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

40 yaşında İzmir'li 3 çocuk annesi 6 senedir web siteleri yapan,ilk okul mezunu bir hanımım.Bu siteyi açmaktaki amacım insanlara faydalı olabilmektir.Siz sevgili ziyaretçilerimin yorumlarını bekliyor ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Devamı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Dost Siteler:Facebook-Kapakresmi-Hobiler-Markafem-Yeni Moda Modeller-El İşleri