BEKLE BALÇOVA TOPUKLU EFE SEMRA AKSAKAL KAYACAN GELİYORDSP İzmir/ Balçova Belediye Başkan Adayı Semra Aksakal Kayacan 

Nazarca.com olarak DSP İzmir: Balçova Belediye Başkan Adayı Semra ablamızla bir Röportaj gerçekleştirmek ve Eğer kendisi bu Seçimlerde Belediye Başkanı olarak seçilirse Neler yapacak?

Balçova’ya bir Kadın eli değdiğinde neler değişecek öğrenmek istedik. Çok sağ olsun tüm Balçova’nın Semra Annesi, Ablası,Kardeşi ve Evlatları olarak gördükleri Semra Aksakal Kayacan Hanımefendi ricamızı kırmayarak bizlere Balçova hakkındaki Projelerini anlattı.

dsp-semra-aksakal-kayacan-16

dsp-semra-aksakal-kayacan-15

Kendisi ile tanıştığımda çok heyecanlıydım fakat Semra hanım son derece Mütevazi ,Güler yüzlü bir Hanım olarak benim tüm heyecanımı üzerimden aldı diyebilirim. Bir İzmir kadını olarak Balçova da yaşayan vatandaşlarımızın çok şanslı olduklarını söyleyebilirim.  Topuklu Efe lakabını taktıkları Semra Hanım gerçek bir Balçova aşığı.

dsp-semra-aksakal-kayacan-14

dsp-semra-aksakal-kayacan-13

Öncelikle şunu da belirtmeliyim ki Bir bayan olarak ben Semra hanımla gurur duydum ve Balçova için çok şeyler yapacağına, Balçova’ya İzmir’in en güzel ve en Popüler İlçelerinden biri yaparak bir Bayan Belediye Başkanının farkını ortaya koyacaktır.

dsp-semra-aksakal-kayacan-12

dsp-semra-aksakal-kayacan-11

Bayanların desteğini esirgemediği gibi tüm Balçova halkı Semra Hanımı Aileden biri olarak görüyorlar. Semra Hanım hakkında konuştuğumuz herkesten çok olumlu şeyler duyduk. Kendilerine ilk önce nazarca.com olarak daha sonra Şahsi kimliğim Dilek Özatmaca ( Özsoylu) olarak Başarıların devamını diliyor ve seçimler de şans diliyorum.

dsp-semra-aksakal-kayacan-10

dsp-semra-aksakal-kayacan-9

 

Haydi Balçova halkı sizler için En iyi Hizmeti verecek olan samimi ve tam bir İzmir Hanımefendisi olan Semra  Aksakal Kayacan Hanımefendiyi oylarımız ile destekliyelim.

dsp-semra-aksakal-kayacan-8

dsp-semra-aksakal-kayacan-7

Balçova’ya yeni bir can geliyor

DSP Balçova Belediye Başkan Adayı Semra Aksakal Kayacan, 27 yıldır aktif siyasetin içerisin de yer alan başarılı bir isim olarak dikkat çekiyor. İzmir’de doğup büyüyen Aksakal Kayacan tam bir İzmir ve Balçova sevdalısı. Neredeyse her konuşmasında bu sevgisinden söz eden Aksakal Kayacan’ın samimiyeti, hayalindeki Balçova’yı anlatırken gözlerinde beliren ışıltıdan rahatlıkla anlaşılıyor.

dsp-semra-aksakal-kayacan-6

dsp-semra-aksakal-kayacan-5

 

“Balkonlarından rengarenk çiçeklerin sarktığı, tertemiz, engelsiz cadde ve sokaklarında insanların huzur ve güven içerisinde yaşadığı müreffeh bir ilçe hayal ediyorum” derken duyduğu heyecan adeta yüzünü aydınlatıyor.

Kadınların, siyasetin yönetim kadrolarındaki etkinliğinin halen arzu edilen düzeyde olmadığı ülkemizde “hizmet aşkı” ile yola çıkan ve uzun yıllardır yılmadan, usanmadan mücadele eden Semra Aksakal Kayacan özellikle sosyal projeleri ile adından söz ettiriyor.

dsp-semra-aksakal-kayacan-4

dsp-semra-aksakal-kayacan-3

 

Bundan 6 ay kadar önce seçim maratonuna “Balçova’ya yeni can, Semra Aksakal Kayacan’ sloganı ile başlayan Aksakal Kayacan, ipi DSP Balçova Belediye Başkan Adayı olarak göğüslemek için çalışmalarını sürdürüyor.

“Kadınlar yaşamın itici gücüdür”

Artık değişim zamanının geldiğine inandığı için aday olduğunu ifade eden Aksakal Kayacan “Bırakınız Balçova’ya bir de kadın eli değsin” diyor. Kadınların yaşamdaki devrimci ve üretken duruşlarının öneminin yeterince kavranmadığına dikkat çeken Aksakal Kayacan şöyle konuşuyor:

dsp-semra-aksakal-kayacan-2

dsp-semra-aksakal-kayacan-1

“Oysa ki toplumun yarısını oluşturan kadınlar yaşamın itici gücüdür. Bünyelerinde açığa çıkarılmayı bekleyen gizil bir güç taşıyan ve doğurganlıklarıyla yaşamı yeniden üreten kadınların, gündelik yaşam pratiklerinden elde ettikleri deneyimi sağlam bir ideoloji ve perspektif ile birleştirmeyi başardıkları takdirde altından kalkamayacakları hiç bir iş yoktur. Nasıl ki kadınlar evlerini yuvaya çeviriyorsa ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp hesaplıyorsa, yönettikleri kentleri de birer cennete dönüştürmeyi başaracaktır.

dsp-semra-aksakal-kayacan

dsp-semra-aksakal-kayacan25

 

Benim öncelikli hedefim, yerel yönetim anlayışını ve belediye hizmetlerini kadın duyarlılığı ve bakış açısı ile yeniden dizayn etmektir. Aday gösterilirsem kadınların yaşamın her alanında olduğu gibi yerel yönetimler alanında da ne kadar başarılı olabileceğini herkese kanıtlayacağım.”

dsp-semra-aksakal-kayacan-24

dsp-semra-aksakal-kayacan-23

“Balçova’ya sevgi gelecek”

Aksakal Kayacan, siyasetin temel malzemesinin insan olduğunu ve insana hizmetin ise ancak sevgi ile mümkün olduğunu vurgulayarak şöyle diyor: “Hizmetin temelinde sevgi vardır, emek vardır. İnsanı seviyorsanız hizmet edersiniz. Balçova’da en önemli sorunun sevgi ve diyalog eksikliği olduğunu düşünüyorum. Benim temel hedefim her şeyin en iyisini hak eden Balçova’da sevgiyi, barışı ve karşılıklı diyalogu yerleştirmek olacaktır. Balçovalılar artık şiddet ve nefret görmek istemiyor. Esnafıyla, halkıyla, çalışanıyla barışık bir belediye yönetimi için yola çıktım ve halkın desteğiyle bunu başaracağım.” Sosyal belediyecilik anlayışının temelinde toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik koruyucu ve geliştirici düzenlemelerin bulunduğunu belirten Aksakal Kayacan sosyal projelerinin bir kısmını şu sözlerle anlatıyor:

dsp-semra-aksakal-kayacan-22

dsp-semra-aksakal-kayacan-21

“Toplumun dezavantajlı kesimlerinin başında engelliler, aile içi şiddet mağduru kadınlar ile yaşlılar geliyor. Kendi rızaları ve inisiyatifleri dışında içinde bulundukları olumsuzluklar nedeniyle hiç kimse toplumsal yaşamın dışında tutulamaz. Bu en başta bir insan hakkı ihlalidir. Biz projelerimizi bu anlayış doğrultusunda geliştirdik.

Bu projelerden en önemlisi engellilere yönelik. Biz alınacak tedbirler ve geliştirilecek projeler ile engelli vatandaşlarımızın mutlu, başarılı bireyler olarak yaşamın her alanında yer almalarının mümkün olduğuna inanıyoruz.

Engellilerin bakım, eğitim ve rehabilitasyonunun sağlanarak uygun istihdam alanlarının yaratılması bizim olmazsa olmazımızdır. Bunun için ilk iş olarak İnciraltı Engelli Merkezi’ni yeniden düzenleyerek engelli vatandaşlarımız için güvenli, huzurlu ve rahat bir mekan haline getireceğiz.

dsp-semra-aksakal-kayacan-20

dsp-semra-aksakal-kayacan-19

 

Projelerimiz arasında yer alan İnciraltı Halk Plajı’nın bir kısmını Engelli Plajı olarak düzenleyeceğiz. Ayrıca İnciraltı’nda down sendromluların çalışacağı Down Kafe adıyla bir işletme kuracağız. Balçova Kapalı Pazaryeri’ni Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne dönüştüreceğiz.

Çok önem verdiğimiz bir diğer kesim ise toplumumuzun kanayan yarası olan şiddet mağduru kadınlar ve çocuklar. Şiddete maruz kalan ve ekonomik bağımsızlığı olmayan kadınlarımız gidecek yerleri olmadığı için kaderlerine razı olmakta ve kimi zaman da cinayete kurban gitmektedir.

Şiddet mağduru kadınları ve çocukları korumak devletin ve yerel yönetimlerin en temel görevleri arasında yer almaktadır. Biz bu bakış açısı ile kadınlarımızın, çocukları ile birlikte barınabileceği bir sığınma evi açmayı öncelikli hedeflerimiz arasında tutuyoruz. Güvenliği ve gizliliği tam olarak sağlanacak bu sığınma evinde kadınlarımıza psikolojik ve hukuki destek vermenin yanı sıra onlara mesleki eğitimler de vererek yeni bir yaşam kurmalarına yardımcı olma ilkesi ile hareket edeceğiz.

dsp-semra-aksakal-kayacan-18

dsp-semra-aksakal-kayacan-17

Balçova’da yaşayan kadınlarımız kendilerini asla yalnız hissetmeyecek. Bir de korunması ve asla yalnız bırakılmaması gerektiğine inandığımız yaşlılarımız var elbette. Malum yaşlılık hepimizin varacağı bir durak. Hiç kimsenin yıllarca yaşamın yükünü omuzlarında taşımış, ailelerine ve topluma hizmet etmiş bu değerli insanlarımızı yaşlılık dönemlerinde yalnız bırakmak gibi bir lüksü olmamalıdır.

Bizim en önemli projelerimiz arasında yaşlıların geçici ya da sürekli konaklayabileceği bir Yaşlı Konuk Evi bulunuyor. Belediyeler kâr peşinde koşan şirketler değil, hizmet vermekle yükümlü kamu kuruluşlarıdır. Sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak gelir ve kaynakları ihtiyaç sahibi kişiler lehine kullanmakla yükümlüdür. Biz ilçemizin sunduğu avantajları yaşlılarımıza huzurlu ve güvenli bir alan oluşturmak için geliştireceğiz.”

Semra Aksakal Kayacan DSP İzmir/Bolçova Belediye Başkan Adayı

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5079 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*