ARTIK METERYALLERDEN KALEMLİK NASIL YAPILIYOR

Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak çok şirin bir kalemlik sahibi olabilirsiniz.Bazıları bunlarla uğraşıncaya kadar verim 5,10 tl satın alırım diyebilir,fakat insanın kendinin emek vererek ürettiği hiç bir şeyin yerini hazır alınan hiç bir ürün tutamaz diyenlerdenseniz benim gibi sitem tam size göre derim bende :). Şimdi resimleri inceleyerek nasıl yapmışlar sizlere elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

rulolardan-kalem-koyacak  kalem-koyma-kabi

1.Resimde gördüğünüz gibi ruloları düz kartonun üstüne yapıştırabilmek için altından küçük kesikler atıyoruz.Ruloların boylarının nasıl olmasını istiyorsanız o boyda kesiniz.İster hepsi eşit boyda olsun ister kısalı uzunlu.2.resimdeki rulolar biraz daha uzun sanırım onlar içinde şu kağıt havlu peçetelerin rulolarından faydalanmışlar.Ruloların kesik attığınız bölümlerine tutkal yada yapıştırıcı kullanarak güzelce keserek hazırladığınız bir kartona yapıştırınız.

kalemlik  kalem-kabi

Bakın altaki son resimde kalemlik rulolar biraz eğri şeklinde yapılmış bunun içinde küçük kesiklerin bir tarafını daha uzun tutarak kalemliklerin yatar pozisyonda durmasını sağlamışlar.Yapıştırma işleminden sonrası sizin yaratıcılığınıza kalmış isterseniz sizde kalemle çeşitli şekiller çizin,isterseniz renkli düğmeler,pullar,sticker vs yapıştırarak süslüyebilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*