ANLATIMLI YAKADAN BAŞLAMALI BEBEK YELEĞİ

Kışın çocuklarımızın ve bebeklerimizin sırtını sıcacık tutmak için bir çok Anne bebek ve çocuk yeleği örer.Örme yelekler kışın soğuğundan çocuklarımızı korur.Bir nebzede olsa onların kışın üşümemesi için Yelek örmekistiyen Anneler için Yakadan başlamalı örgü bebek ve çocuklara uygun yelek örneği tarifi, Buyrun.

Anlatimli-orgu-yakadan-başlamali-bebek-yelek-MODELİ

MALZEMELER:
3.5 numara şiş
ip
düğme

YAPILIŞI:

84 ilmek başlanır. 3 sıra haroşa örülür.. 3 sıra haroşadan sonra ilik icin 8 ilmek haroşa örün,8 ilmek düz örün,1 ilmek
şişe dolayarak arttırın,2 ilmek haroşa örün 1 ilmek şişe dolayın.8 ilmek düz örün 1 ilmek şişe dolayarak arttırın.2 ilmek haroşa örün 1 ilmek şişe dolayın,15 ilmek arkası için düz örün.1 ilmek şişe dolayarak arttırın ve 2 ilmek haroşa örün 1 ilmek şişe dolayın.8 ilmek düz örün1 ilmek şişe dolayın 2ilmek haroşa örün ve 1ilmek şişe dolayın.8 ilmek düz 8 ilmek haroşa örerek sırayı bitirin .Arka sırada haroşalar haroşa düzler ise ters örülecek.Diğer sıralarda deliklerin yanından hep 1 ilmek şişe dolayarak arttırma yapın .Delik sayısı 15 olunca robayı bitirin.

Örneğe geçince kenarlarda 8 ilmek haroşa örmeye devam edin.1 haroşa ör 2 ilmeği birlikte kes,2 ilmek keserek haroşa ör, 1ilmek arttır 1ilmek düz ör 1ilmek arttır 1 ilmek düz ör 1 ilmek arttır.1 ilmek haroşa ör,2 ilmeği birlikte örerek kes,2 ilmek keserek haroşa ör buşekilde iki ilmeği birlikte örerek 5 tane haroşa örülecek.Böylece 4 ilmek arttırılıp 4 ilmek kesilmiş olacak.

Etek Ucu ve Kollarda ki fır fır için:

Etekte 8 ilmek haroşadan sonra 1ilmek arttır,4 ilmek ters ör 1ilmek arttır,4ilmek ters ör bu şekilde sonuna kadar ör.Arka sırada tersler ters düzler düz örülecek.3. sırada 8 ilmek ör 1ilmek arttır 4 ilmek ters ör aynen 1. ve 2 . sura gibi devam , sıet.5. sırada 3. sıranın aynısı örülecek.7.sıra 8 ilmek ör 3 ilmek düz ör Ssonra 1. sıradaki gibiör ve 9. sırada bitir.

Translate

Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

42 yaşında İzmir'li 3 çocuk annesi 9 senedir web siteleri yapan,ilk okul mezunu bir hanımım.Bu siteyi açmaktaki amacım insanlara faydalı olabilmektir.Siz sevgili ziyaretçilerimin yorumlarını bekliyor ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Devamı

5 Responses

 1. demet diyor ki:

  çok güzel olmus neden kopyalamıyoruz

  • Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu diyor ki:

   Demet niçin kopyalama gereği duydun ki? istediğin zaman buradan bakarak yapabilirsin. Kopya engeli kopyacı siteler için bir önlem

 2. hasan diyor ki:

  çok güze anlatılmış yaa ben ordüm
  :)

 3. sevim arda diyor ki:

  çok güzel olmuşlar elerinize sağlık ama anlatımlı olsa çok sevinecem

  • admin diyor ki:

   Teşekkürler fakat ben örmedim sadece sizlerle paylaştım.Örgü örneklerinin çoğu anlatımılı menüleri göz atabilirsiniz.Sitemi terciğ ettiğiniz ve değerli yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>