ANLATIMLI ÖRME BAYAN BULUZ

Anlatımlı Örme Bayan Buluz

Bayan buluzları bu sene rengarenk, Altına güzel bir şort,pantolon,yada etekle kombine edildiğinde çok rahat bir giysi.Bugün sizlere güzel ve kolay örülen bir bayan örme buluz paylaşıcam.  Anlatımlı örgü buluz Buyrun.

Anlatımlı Örme Bayan Buluz

ÖN :

80 ilmek başlanır, 21 cm. 3+1 lastik örülür.Her iki yandan da 50?şer ilmek artırılarak düz örgüye geçilir. (180 ilmek olacak)6 sıra düz örgü örüldükten sonra yanlardan her sırada 1?er ilmek kesilir.35 cm. örüldükten sonra (ilmekler 94 adet olunca) 5 sıra 3+1 lastik örülerek tek seferde kesilir, bitirilir.

ARKA :

81 ilmek başlanır, 21 cm. 3+1 lastik örülür.Her iki yandan da 50?şer ilmek artırılarak düz örgüye geçilir. (180 ilmek olacak)6 sıra düz örgü örüldükten sonra yanlardan her sırada 1?er ilmek kesilirken ortadan da yaka için 1 ilmek kesilerek V kesime başlanır.Yaka için 9 kere 3 sırada bir 1?er ilmek, 4 kere 5 sırada bir 1?er ilmek, 2 kere 7 sırada bir 1?er ilmek kesilir. 14 sıra düz örülür.Toplam 35 cm.e tamamlandıktan sonra (ilmekler 31 adet olacak) 5 sıra 3+1 lastik örülerek tek seferde kesilir, bitirilir.

Tamamlamak için:

Bitirilen ön ve arka parçalar dikilirken kol altına gelen kısım açık bırakılır.
Yaka ve kol altında dikilmeyen kısımlara tığ ile oya yapılır.
Yapılan her oyanın ortasına kristal taşlardan 2-3 adet dikilir.
Arzuya göre 30 ilmek düz örgü başlanarak10 cm. örülür. Dikdörtgen olacak şekilde dikilir ve fiyonk şekli verilerek ortasına kristal taşlar işlenir. Arka V yakanın başlangıç kısmında kullanılır.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Comments on ANLATIMLI ÖRME BAYAN BULUZ

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*