Pazar , 20 Nisan 2014
İlginizi Çekebilir
Anasayfa » Bebek Örgüleri » ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİ

ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİ

Panço kılzlara çok yakışıyor.Biz eskiden pançoya pelerin derdik.valla bende bu model için pelerinmi pançomu diyeyim bilemedim.ama çok güzel bir model.kış için kızlarına çocuklara bebeklere bu panço modeli  örmek istiyen bayanlara tavsiye ederim.

anlatimli kiz panco modeli ornegi 500x434 ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİ

anlatimli-kiz-panco-modeli-ornegi

Örgümüze pançomuzun motiflerini örerek başlıyoruz.3,5 numara tığ ile örüyoruz.Önce 7 tane zincir çekip,kapatıyoruz.zincirin içine 2 tane ikli trabzan yapıyoruz,aralarına 2 zincir çekiyoruz.İkili trabzan 8 adet olacak;İkinci sırada ikili trabzanları köşelere gelecek şekilde ayarlayıp,ortalarına 2 zincir çekerek kafes yapıyoruz.Yani 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan bunu köşedeki zincirin içine yapıyoruz,bunların ortalarınada 1 zincir,1trabzan yapıyoruz,3,sırada köşeleri aynen yapıp,1zincir ,1 trabzan şeklinde köşelerin arasına 3 tane kafes yapıyoruz.4. sırada köşeleri aynen yapıp aradaki kafesleri 4 adet yapıyoruz.5.sırada köşeleri yapıyoruz, sonra 2 zincir çekerek 4 tane kafes yapıruz.
Bu şekilde istediğimiz renklerde 4 adet motif ön taraf için 4 adet motif arka taraf için toplam 8 adet motif örüyoruz.
anlatimli kiz panco modeli ornegi 5 500x447 ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİ

Motifleri isterseniz tığınız ile birleştirin,isterseniz iğne ile birleştirin.Resimde görüldüğü gibi 4 motifi birleştiriyoruz.Ön taraf için4 motif ,4 motifi de arka kısım için birleştiriyoruz.

anlatimli kiz panco modeli ornegi 4 ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİ

Pançonun yanı için 5 numaralı şişimize 40 ilmek atıyoruz ve 5 düz,2ters örüyoruz.Örgümüzün boyu motiflerin birleştiğindeki boyu kadar olacak.O kadar olduktan sonra örgüyü keserek bitirip,motiflerle birleştiriyoruz.Motiflerin ortasına 1 adet çiçek işleyip dikiyoruz.

anlatimli kiz panco modeli ornegi 3 382x510 ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİ

Pançomuzun yakasını tığ ile zincir çekerek çeviriyoruz.5 zincir çekip batıyoruz,tekrar 5 zincir çekip devam ediyoruz,bu şekilde yaka kenarını milliyoruz.Sonra uzun bir zincir çekip,önceden yaka kenarına yaptığımız zincirden geçiriyoruz,uçlarına isterseniz renkli boncuk takabilirsiniz ya da ponpon yapabilirsiniz.

anlatimli kiz panco modeli ornegi 500x434 ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİ

anlatimli-kiz-panco-modeli-ornegi

Pançomuz bittiğinde istediğimiz boy saçakları kesip kenarlarına geçiriyoruz.Nöylece cıvıl cıvıl hareketli bir pançomuz oluyor.

Paylaşmak İstermisin?
facebook ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİlinkedin ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİpinterest ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİreddit ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİdiggit ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİstumbleupon ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİtwitter ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİgoogle ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİtumblr ANLATIMLI ÇOCUK BEBEK PANÇO MODELİ

Hakkında Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

40 yaşında İzmir'li 3 çocuk annesi 6 senedir web siteleri yapan,ilk okul mezunu bir hanımım.Bu siteyi açmaktaki amacım insanlara faydalı olabilmektir.Siz sevgili ziyaretçilerimin yorumlarını bekliyor ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Devamı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Dost Siteler:Facebook-Kapakresmi-Hobiler-Markafem-Yeni Moda Modeller-El İşleri