Resim Bulunamadı

ANLATIMLI AJURLU ÖRGÜ HIRKA NASIL ÖRÜLÜR

 • Sponsor Bağlantılar
  ANLATIMLI AJURLU ÖRGÜ HIRKA NASIL ÖRÜLÜR

  Ajurlu,anlatımlı çocuk ve bebek hırka tarifi için altaki açıklamalı tarifi dikkatli bir şekilde okuyarak uygulayalım.Nako ipinden örülen bu sevimli hırkayı örmek isteyenlere Kolay Gelsin.

  anlatimli-ajurlu-hirka-orulusu

  Kullanılan ip:Nako
  208 (1 Yumak),85 (3 Yumak),
  Zorluk Derecesi: Orta
  Tığ No: 3.5
  Şiş No: 4.0
  Tığ Siş No: Belirtilmemiş
  Beden: Belirtilmemiş
  Yaş Grubu: 1-2
  Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, haraşo, 1+1 lastik örgü, ajur modeli, haraşo, zincir, trabzan, sık iğne
  Ek Malzemeler: 1 adet düğme
  Mevsim: Kış,Sonbahar
  Kategori: Bebek-Çocuk
  Alt Kategori: Hırka

  ARKA:
  85 renk no.lu iplikle 70 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 10 cm örülerek kol evi her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 21 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 24 ilmek, sonraki sırada omuzlarda kalan 17?şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

  ÖN:
  85 renk no.lu iplikle 22 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Ön ortasından her sırada 5 defa 2?şer+3 defa 1?er ilmek artış yapılarak 35 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 10 cm olduğunda kol evi için bir taraftan 2+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 17 cm örülerek ön ortasından 4+3 defa 2?şer+3 defa 1?er ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm de omuzda kalan 17 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

  KOLLAR:
  208 renk no.lu iplikle 36 ilmek başlanır, 6 sıra düz örülür, 85 renk no.lu ipliğe geçilerek 3 diş haraşo örülüp diyagramdaki model uygulanır. Her iki taraftan 2 sıra arayla 6 defa 1?er ilmek artış yapılarak 48 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 24 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 4+2+5 defa 1?er ilmek kesilir. Kol boyu 30 cm de kalan 26 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür. Kol ağzında düz örülen kısım dışa kıvrılarak dikilir.


  ÖN BORDÜRLER:
  85 renk no.lu iplikle şişe 164 ilmek çıkarılır, 2 diş haraşo örülür, 208 renk no.lu ipliğe geçilerek 6 sıra düz örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Düz örülen kısım dışa kıvrılarak dikilir.

  YAKA:
  85 renk no.lu iplikle yaka etrafından şişe 64 ilmek çıkarılır, 2 diş haraşo örülür, 208 renk no.lu ipliğe geçilerek 6 sıra düz örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Düz örülen kısım dışa kıvrılarak dikilir.

  ÇİÇEK MOTİFİ:
  208 renk no.lu iplik kullanılır.

  BÜYÜK ÇİÇEK MOTİFİ:
  5 zincir çekilip, birleştirilir. İçine; 1 sık iğne, 2 zincir, 1 sık iğne, 2 zincir…şeklinde 6 adet sık iğne yapılır. Sonraki sırada 2 zincirlerin içine; 1 sık iğne, 2 trabzan, 1 sık iğne yapılarak çiçek tamamlanır. 2 adet yapılır. Ön bedenlere 1?er adet dikilir.

  KÜÇÜK ÇİÇEK MOTİFİ:
  4 zincir çekilip, birleştirilir. İçine; 4 zincir, 1 sık iğne, 4 zincir, 1 sık iğne…şeklinde 6 adet sık iğne yapılır. Sonraki sırada; 4 zincir çekilir, alt sıradaki sık iğnelerin arasına sık iğne yapılır, 4 zincir çekilir…şeklinde sıra tamamlanır. 4 adet yapılır. Ön bedenlere 2?şer adet dikilir.

  FİYONK YAPILIŞI:
  10 ilmek başlanır, 7 cm 1+1 lastik örülüp bitirilir. 2 adet örülür. Fiyonk bağcığı için; 30 ilmek başlanır, 1 sıra örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 2 adet örülür, ortadan bağlanarak ön bedenlere 1?er adet dikilir.

  .
  Facebook'ta İlk Sen Paylaş
  Etiketler :
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

El İşleri -Hobiler-Facebook Kapakresimleri-Moda-