AHŞAP TAHTA MANDALDAN FIÇI ŞEKLİNDE KALEMLİK YAPILIŞI

mandaldan-fici-kalemlik-yapimi

Tahta Mandaldan Kalemlik Yapımı

Çok güzel bir Mandal Faaliyeti ile yine beraberiz. Sizlerinde Resimli açıklamalı olarak gördüğünüz gibi yapılışı çok kolay ve sonuç harika. Ahşap tahta mandallar dan yapılan Fıçı şeklindeki Kalemlik çok güzel ve kullanışlı görünüyor.

İsterseniz kalemlik dışında farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz. Yapay çiçekler için çok şirin bir vazo olur doğrusu.  Anneleri masa başı işte çalışan çocuklar Anneleri için böyle bir Kalemlik yapabilirsiniz.

Malzemeleri ve nasıl yapılır resimlerin altında sizler için açıklamalar yazacağım. Buyurun hep beraber etkinliğimize başlayalım.

Bu arada Ahşap mandalların demirlerini atmayınız onlardan takı yapabilirsiniz. Tahta Mandallar dan Takı Yapılışı

mandaldan-fici-kalemlik-yapimi
mandaldan-fici-kalemlik-yapimi

mandaldan-fici-kalemlik-yapimi-2
Tahta mandallar,koli bantı,yapıştırıcı,boş tuvalet kağıdı karton rulosu- isterseniz ahşap cilası ile ya da akrilik boya kullanabilirsiniz.
mandaldan-fici-kalemlik-yapimi-3
Ahşap mandalların telini ayırıp ters taraflarından karton ruloya yapıştırınız.
mandaldan-fici-kalemlik-yapimi-4
Fazlalık kartonu kesmeden önce ayakkabı bağcığı olarak kullandığımız biritler den çevresine yapıştırınız sonra fazlalığı kesiniz.
mandaldan-fici-kalemlik-yapimi-5
Şimdi mandalların aralarındaki boşluklara da aynı şekilde ayakkabı bağcığı yapıştırarak daha şık görünmesini sağlayacağız.
mandaldan-fici-kalemlik-yapimi-6
Mandalları resimdeki düzende yan yana yapıştırınız ve iki tarafına dik olarak mandal yapıştırınız. Altaki resimde bitmiş şekline bakınca anlayacaksınız.
mandaldan-fici-kalemlik-yapimi-7
Kalemlğin bitmiş hali.

mandaldan-fici-kalemlik-yapimi
mandaldan-fici-kalemlik-yapimi
About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. OKUL SINIF VE EVLERE CANAVARLI KOMİK ASKILIK YAPILIŞI | Nazarca.com
  2. ÇOCUKLAR İÇİN MANDALDAN KOLAY ARABA YAPILIŞI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*