Resim Bulunamadı

ACEMİLER İÇİN EN KOLAY TIĞ İŞİ ÖRNEĞİ

 • Sponsor Bağlantılar
  ACEMİLER İÇİN EN KOLAY TIĞ İŞİ ÖRNEĞİ

  Acemi tığ işi yapan hanımlar için oldukça kolay bir çok el işi örebilecekleri bir tığ işi örnek. Bu tığla örülen örneği,Lif Modelleri,örtüler,hatta giysilerde dahi kullanabilirsiniz. Gelelim bu örneğin nasıl örüldüğüne. Acemiler için dedim fakat örneği nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama yinede elimden geleni yapacağım.

  Öncelikle ne öreceğimize göre karar verdikten sonra ona uygun genişlikte zincir çekmemiz gerekiyor. Ben bir lif örneği olarak düşündüğüm için zincir sayısını da ona göre vereceğim. 40 zincir çekerek örmeye başlıyoruz. Zinciri çektikten sonra örneğe başlarken ipi tığın üzerine dolamadan 6 adet ip çekiyoruz.

  çektiğimiz 6 ipi bir kerede tığın üzerine ip dolamadan çekiyoruz yine tığa ip dolamadan kalan 2 ipide ördükten sonra trabzanın tepesinde oluşan delikten tığa ip dolamadan tek zincirli 3 trabzan örüyoruz. 2 trabzanda da aynı şekilde tığa ip dolamadan 6 ip çekiyor ve az önceki yaptığımız gibi devam ediyoruz. Resimleri incelediğinizde örnek net olarak görünüyor zaten.Kolay gelsin.

  acemiler-icin-en-kolay-tig-ornegi

  acemiler-icin-en-kolay-tig-ornegi

  Sponsor Bağlantılar
 • Kimdir? Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

  Dilek Özatmaca-Özsoylu has written 3201 post in this blog.

  41 yaşında İzmir'li 3 çocuk annesi 8 senedir web siteleri yapan,ilk okul mezunu bir hanımım.Bu siteyi açmaktaki amacım insanlara faydalı olabilmektir.Siz sevgili ziyaretçilerimin yorumlarını bekliyor ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Devamı

  2 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

El İşleri -Hobiler-Facebook Kapakresimleri-Moda-